התקבל בקריאה ראשונה – הארכת חופשת הלידה לארבעה חודשים

דב: "אסור להשאיר את ישראל מאחור בהסדרת חופשת הלידה"

הכנסת אישרה היום בקריאה ראשונה הצעת חוק להארכת חופשת הלידה לארבעה חודשים. את הצעת החוק יזמו דב  וחברי הכנסת גדעון סער (הליכוד), שלי יחימוביץ' (העבודה), נאדיה חילו (העבודה), ומשה גפני (יהדות התורה).

דב: "מדובר בהצעת חוק חשובה ביותר: חשובה לשלומם של ילדים; חשובה לבריאותן של נשים וליכולתן להשתלב בשוק העבודה; חשובה לטובתן של משפחות וליכולתן לגדל ילדים באווירה נכונה ותוך הגנה על זכויותיהן החברתיות; וחשובה לחברה בכללותה, לבריאות הציבור, וליכולתו של שוק העבודה לקלוט נשים."

לפני כשנה האריכה הכנסת את חופשת הלידה מ-12 שבועות ל-14 שבועות. דב היה היוזם הראשון להצעת החוק שהביאה לתיקון זה. כעת פועלת הכנסת להארכתה הנוספת של חופשת הלידה בשבועיים נוספים.

דב: "התיקון שהתקבל בשנה שעברה התאים את משך חופשת הלידה בישראל למשך המינימאלי שדורשים ארגוני הבריאות הבינלאומיים. אסור שחופשת הלידה בישראל תישאר על רמה כה נמוכה. מדינות רבות בעולם כבר צעדו הרבה מעבר לרמה המינימאלית הזו ואסור שישראל תישאר מאחור בנושא חיוני זה."

תגים: , , , , ,

8 תגובות לפוסט "התקבל בקריאה ראשונה – הארכת חופשת הלידה לארבעה חודשים"

 1. […] התקבל בקריאה ראשונה – הארכת חופשת הלידה לארבעה חודשים […]

 2. יקיר אביב הגיב:

  ומי יכסה את ההפסדים הנגרמים למשק ולמעבידים בשל החוק הזה? מאיפה יבוא המימון – או חשוב יותר: על חשבון איזה סעיף בתקציב המדינה? חינוך? בטחון?

 3. דנה הגיב:

  מתי יהיה המשך לזה? מתי ימשיכו לקריאה שנייה ושלישית לאשר את חופשת הלידה לארבעה חודשים?
  האם יש סיכוי שזה יקרה בקרוב?

 4. יונתן ליבנה הגיב:

  דנה – קידום הצעת החוק מתוכנן מיד לתחילת מושב הכנסת (אחרי סוכות). ישיבת ועדה ראשונה בועדה למעמד האישה מתוכננת ליום ג' ה-28 באוקטובר.

  יקיר – אלה היו הטענות גם נגד הארכת חופשת הלידה לפני שנה, ובכל זאת התיקון עבר והמשק לא קרס. בתקציב הממשלתי מדובר בסכום לא גדול, אבל המשמעות שלו למשפחות צעירות הוא אדיר. בנוסף – במדיניות ממשלתית שממשיכה בעקביות במהלכים של הורדת מיסוי לשכבות מבוססות ולמעסיקים, אין זה הגון לגלגל את המחיר דווקא על חינוך/ביטחון או כל סעיף תקציבי אחר. אפשר לקרוא עוד על עמדותיו של דב בשאלה הזו כאן:
  http://dovblog.s60.co.il/category/economy/page/2

 5. […] הצעת חוק להארכת חופשת הלידה לכדי 16 שבועות […]

 6. […] למידע נוסף על חקיקת הארכת חופשת הלידה בכנסת הקודמת ראו כאן. […]

 7. סיון הגיב:

  מי סכאי לחופשת הלידה של חצי שנה?? מאיזה תאריכים???

כתיבת תגובה