דב בועידת העשוקים, לצד פרסום דוח מרכז אדוה על העשור האבוד בכלכלה הישראלית

13.12.08 קטגוריית: חברה וכלכלה, שלום ודמוקרטיה

"אנחנו מסיימים היום עשור נורא, עשור של פגיעה בעובדים, עשור של גידול בעוני ובאבטלה, עשור של פגיעה במערכת החינוך ואנחנו באנו לומר היום – די!", דבריו של דב בעצרת "ועידת העשוקים", אירוע המחאה השנתי של הארגונים החברתיים מול ועידת העסקים לישראל.

דב התייחס בדבריו בעצרת לנתוני דוח מרכז אדווה שפורסם הלילה, "תמונת מצב חברתית, 1998-2007". הדוח מצייר תמונה קשה של העשור הכלכלי האחרון, תחת הנהגת ממשלות נתניהו, ברק, שרון ואולמרט: צמיחה נמוכה בהשוואה לעולם, צמיחה אדירה בפערים החברתיים, עליית יוקר המחיה, לצד שחיקת השכר, התמשכות אפליית נשים, ערבים ומזרחים בשוק העבודה, והדרדרות השירותים החברתיים בישראל.

מתוך הודעה שדב הוציא בעקבות פרסום דוח מרכז אדוה: "היום, ערב הבחירות, זוכה הציבור הישראלי לדוח ביצועים מפורט על כהונותיהם של נתניהו, ברק, אולמרט ומפלגותיהם, בניהול הכלכלה הישראלית. ישראל שילמה מחיר כלכלי וחברתי כבד על תקופת שלטונם ועל המדיניות הכלכלית האולטרא-קפיטליסטית שהובילו. זהו העשור שבו הופקרו כספי הפנסיה של הציבור לתנודות הבורסה, העשור שבו התרסקה רשת הביטחון החברתית בישראל, ונפגשו קשות מערכות החינוך והבריאות. זהו עשור, אשר בניגוד לדיבורים על צמיחה, היה דווקא עשור של קיפאון עמוק ושל נסיגה בזכויות החברתיות ובשיוויון בישראל."

לכתבת y-net בסיכום ההפגנה.

לדוח מרכז אדוה.