בכנסת: אולמרט חמק מדיון על מינוי שר רווחה

30.12.06 קטגוריית: חברה וכלכלה, תקשורת

ח"כ יחימוביץ' גייסה עשרות חתימות של ח"כים, במטרה לאלץ את ראש הממשלה להגיע לדיון על אי מינויו של שר רווחה. ברגע האחרון משכו 10 מהם את חתימותיהם. נדיה חילו, שמשכה חתימתה: "המטרה כבר הושגה, הבטיחו לי שימנו שר"

מירי חסון, ynet 27.12.06, 13:14

בזכות עשרה חברי כנסת שמשכו את חתימתם מדרישה לדיון בנוכחות ראש הממשלה, התבטל היום (ד') הדיון שבו אמור היה ראש הממשלה להשיב מדוע טרם מינה שר רווחה בממשלתו.

יוזמת הדיון, ח"כ שלי יחימוביץ' (עבודה) פנתה במכתב ליו"ר הכנסת, דליה איציק, בעקבות משיכת החתימות. לדברי יחימוביץ', "כל ניסיון לבטל חתימות לאחר תום המועד מהווה הפרה בוטה של התקנון, מתוך שיקולים זרים לכללי המשחק בכנסת". לאיציק הסבירה: "את מופקדת על התקנון ועל ביצועו ולכן את מתבקשת שלא לאשר ולא לקבל שום ביטול חתימה על דבר שהיה כבר צריך להתבצע על פי חוק".

יחימוביץ' הוסיפה: "לבקשתי לדיון בעניין מדיניות משרד הרווחה צורפו 49 חתימות של חברי כנסת, חתימות שהיו אמורות לגרום לראש הממשלה להתייצב בפני הכנסת עד התאריך 26 בדצמבר. אולם, בדרך לא דרך הוא הצליח לבטל את הגעתו".

ח"כ דב חנין (חד"ש) מתח ביקורת על עשרת הח"כים שבחרו למשוך את חתימתם: "הגיע הזמן להתייחס ברצינות לחתימות של חברי כנסת, גם חברי הכנסת עצמם צריכים להתייחס בכבוד אל חתימתם. זה כמו לחתום על צ'ק".

ראש סיעת ש"ס, שנתן הוראה למחוק את חתימתם של שני חברי הכנסת מסיעתו, התייחס לנושא: "נתתי הוראה למשוך את

החתימות ולמחוק את שמות הח"כים של ש"ס מהרשימה, כיוון שלדעתי בשותפות ישנם כללי עבודה, ואי אפשר שחברי קואליציה יזמנו את ראש הממשלה לדיון. זה לא ראוי ולא יאה. זהו מהלך אופוזיציוני, ופורום של 40 ח"כים אינו מתאים לכך. נכון שזה גם שלא ראוי ולא יאה שאין שר רווחה, זה לא קשור לעמדה שלנו בנושא, אבל זה לא הפורום המתאים".

חברת הכנסת נדיה חילו (עבודה) שגם היא וחברים נוספים מסיעתה משכו את חתימתם, אמרה ל-ynet כי הסיבה לכך היתה ש"קיבלנו הבטחה לכך שבימים הקרובים ימונה שר רווחה במשרה מלאה. זו היתה המטרה שלנו. החתימה שלי היתה אמצעי, אך המטרה מומשה ולכן אין צורך בדיון. בשיחות שניהלתי בין היתר גם עם השר בנימין בן אליעזר וכן עם ח"כ יורם מרציאנו, הם הבטיחו בוודאות שיהיה מינוי לשר רווחה, ואני מברכת על כך".