לאורך הדרך

שחרור מבקשי המקלט – המעשה הנכון

מברך על שחרור כל מבקשי המקלט מכלא סהרונים. אסור לכלוא חפים מפשע כדי ללחוץ עליהם לעזוב אל מדינות בהן חייהם יהיו בסכנה.

פשעי המלחמה בסוריה – האחראים להם צריכים לעמוד לדין

צודק מנהיג השמאל בארה"ב, ברני סנדרס, כשהוא אומר שמה שנחוץ לסוריה זה הסדר מדיני שיביא שלום ויציבות, ולא עוד התערבות צבאית אמריקאית.

פשעי המלחמה בסוריה צריכים להיחקר עד תום. האחראים להם צריכים לעמוד לדין פלילי בבית הדין הבינלאומי בהאג.

נאבקים נגד החרפה של ניצולי שואה – וקשישים בכלל – החיים בעוני

צועד הערב עם האנשים מעוררי ההשראה האלה ששרדו את זוועות השואה ונאבקים עכשיו על קיום בכבוד.

כבר שנים שאני מוביל בכנסת יחד עם ח"כ אלעזר שטרן את השדולה למען ניצולי שואה. אנחנו נאבקים להפסיק את האבחנות בין הניצולים ולביטול אפליית הניצולים שהגיעו ארצה אחרי שנת 1953.

די לירי חי במפגינים בעזה

התמונות המגיעות מעזה ביממה האחרונה הן איומות. קורבנות בנפש ומעל אלף פצועים. כך הסתיים היום הראשון של הצעדה אל הגדר הסוגרת סביב הרצועה במצור ללא סוף.
דגל שחור מתנוסס מעל ירי באש חיה על מפגינים בלתי-חמושים כאשר הם אינם מסכנים את החיילים היורים.

עוד הישג בהוזלת מחירי התחבורה הציבורית

מהיום יוזלו גם הנסיעות הבינעירוניות בתחבורה ציבורית!
כדי להגביר את השימוש בתחבורה הציבורית היא חייבת להיות גם נוחה יותר וגם זולה יותר. מחירים נמוכים באמת יוכלו לעזור לתחבורה הציבורית בתחרות עם הרכב הפרטי. לפני שנתיים וחצי קידמנו את הפחתת המחיר בגובה המע"מ, בצד הוזלות בערים הגדולות. נותר אז פער בלתי נסבל במחירים עבור תושבי הפריפריה.

עוצרים את הגירוש ונאבקים למען דרום תל אביב

ההתגייסות ההולכת ומתרחבת נגד גירוש מבקשי המקלט מעוררת תקווה. במאבק הזה אנחנו יכולים לנצח. בג"ץ מציב עכשיו סימני שאלה גדולים ומעכב את הגירוש והסדקים בתכנית הגירוש מתרחבים מיום ליום. תושבי דרום תל אביב מתייצבים נגד הגירוש ומסרבים לקנות את הספין של הממשלה.

שיקום במקום כליאה ממושכת

שמח לשתף בחדשות שמאוד ריגשו אותי היום – אחרי שנים של מאבק, הממשלה הודיעה היום שתתמוך בהצעת החוק שקידמתי לקיצור מאסר של קטינים. כליאה ממושכת של קטינים פוגעת בהם ומזיקה לחברה כולה. כיום, 75% מהקטינים שמשתחררים ממאסר חוזרים לכלא בתוך חמש שנים. רובם משתחררים מהכלא בלי כל ליווי או תכנית שיקום.

מינימום זה מינמום!

העלאת קצבת הזקנה ב-6 שקלים בלבד היא בושה לכולנו. עם חזרת הכנסת מהפגרה אעלה להצבעה הצעת חוק שתבטיח שאף קשיש או קשישה לא יאלצו להתקיים מפחות ממינימום. שתפו והצטרפו לדרישה
בתקציב המדינה שאושר בחמישי האחרון 20 מיליארד ₪ עברו ל"רזרבות" שאיש אינו יודע מה נעשה איתן. המון כסף נשפך לכל הכיוונים אבל קיצבת הזיקנה עלתה בשקלים בודדים.

זמן לפעול.

השבועיים האחרונים היו שבועיים מטלטלים בתוך המערכת הפוליטית. בינתיים נתניהו נכשל בניסיון שלו ללכת לבחירות בזק כדי לברוח ממערכת המשפט וממסקנות היועץ המשפטי. אבל מהאפיזודה הזו אפשר ללמוד, קודם כל, שנתניהו רחוק מאוד מלהיות קוסם. שהוא ממש לא כל יכול. ושאפשר לעצור אותו. אבל, במקביל, צריך לראות גם שהוא איבד לגמרי את הגבולות ואת המעצורים, ושבלחץ הבריחה מחקירותיו נתניהו הוא מסוכן מתמיד. עכשיו הוא הזמן להשמיע את הקול, להתייצב מול ההסתה והשנאה, ולהציע חלופות אמיתיות.

נתניהו תחת חקירות הוא ראש ממשלה מסוכן מתמיד

בשבועות האחרונים נחשפים ממדי ההשחתה שנתניהו יצר במערכת השלטונית. לאורך שנים לשכת ראש הממשלה מקדמת החלטות בעייתיות לטובת ראש הממשלה וחבריו הטייקונים, ונגד האינטרסים של כולנו. כשירות למשטרה ולציבור הכנתי מדריך לחקירות נתניהו הבאות.