מן התקשורת: סיכום שבועי 12/12/2006

12.12.06 קטגוריית: חברה וכלכלה, ירוק, שלום ודמוקרטיה

הח"כים הערבים סייעו לאיתם להעביר הצעת חוק

הצופה
19 ח"כים הצביעו בעד הצעתו לעומת 13 שהתנגדו. בין התומכים, כאמור, גם הח"כים הערבים- טיבי, זחאלקה, טאהא וכן ח"כ דב חנין מחד"ש. ח"כ אחמד טיבי גם דאג להזכיר לאיתם בזכות מי עברה הצעתו בקריאה טרומית. "החוק שלך עבר בזכות הח"כים הערביים", העיר לו.

מאות הפגינו ב"ועידת העשוקים" בתל אביב

הארץ
רן כהן (מרצ) ביטל את הגעתו. המחזאי, יהושע סובול, אמר בהפגנה כי "במדינה הזו אוכלים את החלשים וחוגגים". ח"כ דב חנין (חד"ש) אמר כי "סדר היום החברתי נקבר בלבנון. העניים שילמו את מחיר המלחמה האחרונה, ולפי הצעת התקציב ימשיכו לשלם את המחיר".

אילו מילים אסור לומר בכנסת?

ynet ידיעות אחרונות
הוועדה התכנסה בעקבות ערעור של ח"כ דב חנין מחד"ש כנגד החלטת נשיאות הכנסת שלא להעלות לדיון דחוף במליאה את התבטאויותיו של ראש עריית רמלה בגנות ערביי עירו. בתום דיון סוער החליטה הוועדה כי מליאת הכנסת תדון בהתבטאויותיו של לביא, וזאת למרות הצעת פשרה שעלתה לפיה יתנצל עד 12 בצהריים.

"המלחמה השתיקה את קול הזעקה החברתית"

NRG מעריב
עיני, אגב, צפוי לנאום מחר בוועידת המתקיימת במלון. בין הנואמים בהפגנה היו חבר הכנסת דב חנין (חד"ש), המחזאי יהושוע סובול, ופעילים חברתיים וכלכלנים בעלי השקפת עולם סוציאליסטית. עיקר הביקורת הופנתה כלפי המפלגות "החברתיות" שחברות. בקואליציה, העבודה, ש"ס והגמלאים.

"אתה זבל", קרא בשארה לארדן, שהציע לו "לך תכהן בסוריה"

הארץ
כמה שעות קודם פרצה מהומה גם בישיבת ועדת הכנסת שדנה בדרישתם של שמונה ח"כים לקיים דיון דחוף במליאה בעניין התבטאויותיו של ראש עירית רמלה, יואל לביא. הח"כים דב חנין, מוחמד ברכה (חד"ש) ונדיה חילו (עבודה) ערערו על החלטת נשיאות הכנסת שלא לאשר את דחיפות ההצעות לסדר היום.

ח"כ בשארה לח"כ ארדן: "לך תזדיין, יא חתיכת זבל"

The Marker
רמלה, יואל לביא. חברי הכנסת דב חנין ומוחמד ברכה (חד"ש) ונדיה חילו (עבודה), עירערו על החלטת נשיאות הכנסת שלא לאשר את דחיפות ההצעות לסדר היום. ואולם, עד מהרה גלש הדיון לתגובות על דבריו ראש העיר רמלה, שנאמרו בראיון למקומון ברמלה. ח"כ נסים

הבריכה שאיש לא רוצה לקפוץ לתוכה

מחסום
ח"כ דב חנין (חד"ש) אמר כי התנהלות המשרד לאיכות הסביבה בנושא מעוררת חשדות כבדים כי מתבשל הסכם בין משרד איכות הסביבה ובין המפעלים, שתנאיו פועלים נגד ארגוני הסביבה ובריאות התושבים ולטובת בעלי המפעלים ובעלי ההון. "לכן אולי המשרד מסרב

מגזין הכיבוש Occupation Magazine

דב חנין שלח שאילתה לשר הביטחון לגבי הוצאתם להורג של שני פלסטינים ד"ר דב חנין, ח"כ ממפלגת חד"ש, שלח היום שאילתה לשר הביטחון, עמיר פרץ סביב עדויות שלפיהן