התקבל בקריאה ראשונה: הקרן לילדים ונוער בסיכון תמשיך בפעילותה

21.07.08 קטגוריית: חברה וכלכלה

מליאת הכנסת אישרה היום בקריאה ראשונה (95 בעד, אחד נגד) הצעת חוק של דב ושל חברי הכנסת נאדיה חילו (העבודה), רן כהן (מרצ), יצחק גלנטי (הגימלאים), ויעקב כהן (יהדות התורה), שמבטיחה את המשך פעילותה של הקרן לילדים ונוער בסיכון במסגרת המוסד לביטוח לאומי.

דב: "הקרן לילדים ונוער בסיכון היא מכשיר חיוני בימים שבהם המדיניות החברתית מממשיכה לפגוע בשכבות חברתיות רחבות, ובמיוחד בילדים ונוער. זוהי כבשת הרש של קבוצת אוכלוסיה פגיעה במיוחד, והכנסת התייצבה היום באופן ברור כנגד כל ניסיון לפגוע בה". ח"כ חנין הביע הערכה לפעילותו של שר הרווחה והשירותים החברתיים, ח"כ יצחק הרצוג (העבודה), שפעל להשגת תמיכת הממשלה בהצעת החוק בקריאה ראשונה.

הקרן לילדים ונוער בסיכון הוקמה במקורה כאמצעי להתמודד עם התרחבות העוני, המצוקה והבעיות החברתיות בקרב ילדים ונוער, על רקע הקיצוץ הגדול בקצבאות הילדים. במהלך השנים הקרן פיתחה מגוון של פעילויות של עזרה לילדים ונוער בסיכון ופעילותה זוכה לשבחים מכל עבר (מידע נוסף על פעילות הקרן במצ"ב). הקרן הוקמה בראשיתה מתוקף הוראת שעה בלבד שתוכננה לפוג בסוף שנת 2007.
בסוף השנה שעברה התנהל בכנסת מאבק כנגד כוונת האוצר להעביר את תקציבי הקרן לתקציב השוטף של משרד הרווחה, ובכך, למעשה, להפסיק את פעילות הקרן. בזכות מאבק נמרץ של חברי הכנסת סוכם במסגרת תקציב 2008 כי פעילות הקרן תוארך באופן זמני לשנה אחת נוספת בלבד. הצעת החוק שהתקבלה היום בקריאה טרומית מציעה לקבוע את מעמדה של הקרן באופן קבוע (ממעמדה הנכחי כהוראת שעה).
להצעת החוק.

למידע נוסף על הקרן ועל הפעילות בכנסת להגנה עליה ראו את ההודעה והשירשורים כאן.