דב בשייח ג'ראח: "לא נוותר על החלום של שני עמים החיים בחופש בארץ הזאת"

06.03.10 קטגוריית: שלום ודמוקרטיה

יותר מ-5,000 פעילי שמאל וזכויות אדם, יהודים וערבים, הפגינו במוצ"ש (ה-6 במרץ) בעצרת ענק בשכונת שייח ג'ראח במזרח ירושלים נגד פינוי משפחות פלסטיניות מבתיהן וההתנחלויות היהודיות במזרח העיר. המפגינים החזיקו דגלים אדומים, דגלי ישראל ופלסטין, וקראו "יהודים וערבים מסרבים להיות אויבים" ו"אין קדושה בעיר כבושה". תחילה התכנסה ההפגנה במגרש הכדורגל בשכונה, ולאחר מכן צעדו מפגינים למרכז השכונה. בין המפגינים נכחו מאות פעילי חד"ש.

ח"כ ד"ר דב חנין (חד"ש) אמר בהפגנה: "באנו לכאן כדי להגיד בקול ברור שהכיבוש מסכן את הדמוקרטיה והורס את החברה. לא ויתרנו ולא נוותר על החלום של שני עמים החיים בחופש בארץ הזו. לא נוותר על החלום של שתי מדינות לשני עמים ושתי בירות בירושלים. באנו לומר שאיננו מתכוונים להפסיק להיאבק. נאבק על הארץ הזאת, נאבק על השלום, נאבק על הדמוקרטיה ואנחנו גם ננצח".

העצרת התקיימה לאחר מספר חודשים של הפגנות שבועיות במקום, שהתאפיינו באלימות משטרתית ומעצרי שווא של המשטרה. ביום חמישי (ה-4 במרץ) קיבל בג"ץ עתירה של המפגינים נגד החלטת המשטרה לאסור עליהם להפגין במקום. נשיאת בית המשפט העליון, דורית בייניש, אף מתחה ביקורת חריפה על החלטת המשטרה.

לאתר המאבק בשייח ג'ראח