הגיע הזמן להפסיק את התעללות חברות הדיור הציבורי בדיירים

02.03.11 קטגוריית: כללי

ח"כ דב חנין השתתף הערב בהפגנה סוערת מול משרדי חברת חלמיש

ח"כ חנין: "הגיע הזמן להפסיק את התעללות חברות הדיור הציבורי בדיירים"

ח"כ ד"ר דב חנין (חד"ש) השתתף הערב, יחד עם מאות תושבים מכפר שלם, שכונת התקווה ויפו, בהפגנה סוערת מול משרדי חברת חלמיש: "הגיע הזמן להפסיק את התעללות חברות הדיור הציבורי בדיירים ולהבטיח את זכויות הדיירים ומעמדם. דיור ציבורי יכול להיות פתרון אמיתי למצוקת הדיור הקיימת אבל רק בתנאי שיהיה איכותי ודמוקרטי בהתנהלותו."

ח"כ חנין קרא למפגינים לשמור על אחדות המאבק בין יהודים וערבים ואמר כי:"רק יחד, תושבי השכונות השונות, יהודים וערבים נוכל ליצור כאן מאבק חברתי חזק שיוביל לשינוי אמיתי".

נאומו של דב במליאה מוקדם יותר באותו היום (1.3.2011):

אדוני היושב-ראש, אני מסכים לכל מילותיו של חברי, חבר הכנסת מיכאלי, בעניין מאבק העובדות והעובדים הסוציאליים. השתתפתי יחד עם חברי, חבר הכנסת ברכה, בהפגנת העובדות הסוציאליות מול משרד האוצר הבוקר. אי-אפשר שעובדת סוציאלית תקבל שכר בסיס של 2,400 שקל. אי-אפשר שעובדת סוציאלית תצטרך לצאת לעבודה נוספת – שנייה, שלישית ורביעית – כדי להתפרנס בצורה ראויה. אנחנו שולחים את העובדות הסוציאליות לזירה החברתית המורכבת והמוזנחת שלנו; לפחות ניתן להן תנאים הולמים.

אדוני היושב-ראש, היום בערב אני משתתף בהפגנה חשובה נוספת – של תושבי שכונות דרום תל-אביב ותושבי יפו, שמפגינים ביחד מול חברת "חלמיש" כנגד ההתעללות של אותה חברת דיור ציבורי בדיירי הדיור הציבורי. אי-אפשר שדיירי הדיור הציבורי יהיו נתונים למסכת של השפלות, למסכת של פגיעות. הם המטרה של חברות הדיור הציבורי, וחברות הדיור הציבורי צריכות להתגייס כדי להיענות לצרכים שלהם, להתמודד עם הקשיים שלהם, ולא להילחם בהם באופן קבוע. אני חושב שהפגנה כזאת של תושבי שכונות דרום תל-אביב ותושבים מיפו, יהודים וערבים ביחד, היא מסר חשוב מאוד של שותפות חברתית ומאבק למען צדק חברתי. תודה.

לינק לידיעה באתר עיר לכולנו: http://city4all.org.il/node/625