"חולדאי לא למד דבר מהמחאה החברתית"

08.09.11 קטגוריית: חברה וכלכלה, שלום ודמוקרטיה

ח"כ דב חנין הגיב ביום רביעי, ה-7 בספטמבר, לפינוי הכוחני של המאהלים בתל אביב ע"י פקחי עיריית תל אביב. "החלטתו של רון חולדאי לשלוח עובדי קבלן לפנות מאהלים בתל אביב מוכיחה שהוא לא למד דבר מהמחאה החברתית", אמר ח"כ חנין. "במקום להידבר עם תושבי המאהלים ונציגיהם הוא בוחר שוב במסלול המוכר של פעילות כוחנית וחד-צדדית. חמור במיוחד – הוא מתעלם לגמרי מכך שבאהלים מתגוררים גם חסרי דיור שממש אין להם לאן ללכת. אני קורא להצטרף לפעולות המחאה נגד הפינויים.

"ביקרתי במאהלי נורדאו ורוטשילד. שמעתי דברים קשים על פינוי אהלים וחפצים למשאיות אשפה. בנורדאו הרימו אהל עם הבחור שישן בתוכו. לרון חולדאי נוח להסתתר מאחורי התווית הנוחה 'סוציאל-דמוקרט' אבל בפועל הוא מנהל בעיר מדיניות טורבו קפיטליסטית וכוחנית".

בהמשך הערב השתתף ח"כ חנין בהפגנה מול בניין העירייה בתל אביב, במחאה על פינוי האוהלים בעיר, שבמהלכה התנהלה המשטרה באלימות רבה ועצרה 40 מפגינים. לאחר ההפגנה אמר ח"כ חנין: "אי אלימות הוא עקרון מרכזי של המחאה החברתית בישראל. ההפגנה מול עיריית תל אביב, היתה מאד סוערת אבל לא אלימה. הדיכוי שלה ומעצר המפגינים היו אלימים ונעשו על ידי שוטרים ללא תווים.

"שוב הוכיח רון חולדאי שכשמדובר בדיכוי כוחני אין כמוהו להתנדב להובלה. ואנחנו לומדים שוב: צדק חברתי דורש דמוקרטיה בדיוק כמו שדמוקרטיה דורשת צדק חברתי".