"כצפוי, ועדת טרכטנברג לא תביא צדק חברתי"

26.09.11 קטגוריית: כללי

ח"כ דב חנין הגיב ביום שני, ה-26 בספטמבר, למסקנות ועדת טרכטנברג: "מוזר לשמוע את חברי הוועדה, ממובילי המדיניות הכלכלית של ישראל, מגלים "סוד אפל" של גידול עצום באי השוויון בישראל. היכן הם היו עד עכשיו?

"מסקנות ועדת טרכטנברג כוללות שילוב בין צעדים שכבר נמצאים בחוק, ורק הממשלה מונעת את הפעלתם (לדוגמא: חוק חינוך חינם מגיל 3 שחוקקה תמר גוז'נסקי בשנות ה-90 ואשר הממשלה מפרה אותו בריש גלי; ועדת טרכטנברג מציעה להחילו רק מ-2016), לצעדים קטנים ומאוחרים מדי של שינוי (למשל: עצירת רפורמת המיסים ההרסנית של נתניהו, אבל בלי העלאה משמעותית של מס החברות ורווחי ההון) וגם מהלכים מסוכנים ומדאיגים של הפרטה (כמו: הפרטת הנמלים; המשך הפרטת תאגידי המים).

"בתחום הדיור, במקום בנייה ציבורית על קרקעות המדינה של דיור בר השגה להשכרה, הועדה מציעה עוד הטבות ליזמים ולקבלנים.

"בסופו של דבר צריך גם לזכור כי כרגע מדובר רק בדיבורים. כדי להפוך את השינויים למעשים אין ברירה אלא להביא בפני הכנסת חוק תקציב מדינה חדש לשנת 2012, שיבטא באמת את דרישת הציבור לצדק חברתי ושינוי עמוק של סדר העדיפויות. בכוונתי ליזום בימים אלה מהלך רחב של חקיקה יחד עם חברי כנסת נוספים כדי להביא בפני הכנסת הצעת חוק לתקציב מדינה חדש לשנת 2012, כדי שהשנה הבאה תהיה באמת שנת התקדמות לצדק חברתי".